Anneler Gününde Ne Gönderebilirim.

www.batmancicek.org olarak;

Anneler gününde hediye olarak çiçek göndermek istiyorsunuz. Ama Hangi çiçeği göndereceğinizi bilmiyorsanız eğer. Sizin için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir yazı oluşturmak istedik. 

İşte Anneler gününde göndereceğiniz en güzel çiçekler.

 

1- Güller

Romantizmin simgesi olarak kabul edilen güller aynı zamanda anneler günü için de oldukça popülerdir. Sevgi, tutku ve mükemmelliğin en güzel simgesi olan güllerin her bir rengi kendi içerisinde çeşitli anlamları barındırır. Koyu kırmızı (veya bordo) güller güzelliği, turuncu güller cazibeyi ve coşkuyu simgelerken pembe güller mutluluğa işaret eder. Kırmızı güller aşk ve tutkuyu, beyaz güller ise masumiyet ve saflığı temsil eder. Sarı güller neşe, sevinç ve arkadaşlığı göstermenin en güzel yoludur.

 

2- Karanfiller

Anna Jarvis'in annesinin en çok sevdiği çiçek beyaz karanfil olduğu için, beyaz karanfil anneler gününün amblemi ve karanfiller de tüm dünyada anneler gününün bir sembolü olarak seçilmiştir. Çeşitli renkleri bulunan karanfiller sevgiyi, cazibeyi ve seçkinliği tasvir eder. Kırmızı hayranlığınızı göstermenin, pembe ise “seni asla unutmayacağım” demenin bir yoludur. Beyaz karanfil ise gene masumiyetin ve saflığın bir sembolüdür.

3- Zambak

Zambaklar da yine anneler günü için en çok tercih edilen çiçeklerdir. Beyaz zambaklar masumiyet ve saflığı sembolize ederken turuncu ve sarı zambaklar “senin varlığın benim için çok önemli” demenin bir yoludur.

4- Orkideler

Anneler gününde annenize çiçek göndermek veya vermek istiyorsanız orkideler anneler günü için harika bir seçimdir. “Sen çok güzel ve çok özelsin” demenin en güzel yoludur. Orkideler güzellik, sağlık ve lüks kavramlarıyla da bağlantı kurar.

 

www.batmancicek.org Anneler günü için göndeceğiniz en güzel çiçekleri seçtik. Kararı size bırakıyor. Anneler gününde ANNENİZİ mutlu etmek istiyorsanız. Sitemizden veya telefonla bize ulaşmanız yeterli. 

Sevdiklerinizi sevindirmek bizim işimiz.